Hlídka zastavila nezodpovědného řidiče v Mikulově, nadýchal přes tři promile

11.10.2018
Ilustrační foto
Včera dopoledne policisté přijali telefonicky informaci, že po rychlostní silnici I/52 směrem na Mikulov jede řidič, který v provozu velmi riskuje. Ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a to zejména nebezpečným předjížděním a vjížděním do protisměru.

Operační středisko okamžitě vyslalo do terénu policejní hlídky, aby oznámení prověřily. Podle získaného popisu se mělo jednat o osobní auto zlaté barvy, což se také potvrdilo. Za pár minut nezodpovědného řidiče ve vozidle zn. Volvo zastavili policisté. Výsledek odborného měření na alkohol následně objasnil celou situaci. Sedmačtyřicetiletý cizinec nadýchal přes 3 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce se na displeji dokonce objevilo 3,43 promile!

V současné době se muž nachází na policejní služebně. O zadržení informovali policisté státního zástupce a policisté nyní provádí další nezbytné úkony. Vzhledem k tomu, že naměřená hodnota byla tak vysoká, může se cizinec těšit na obvinění z trestného činu.

Na závěr je nutno dodat, že díky všímavým řidičům, kterým dění na silnicích není lhostejné, a také díky rychlému zásahu policistů z mikulovského obvodního oddělení, nedošlo během této riskantní jízdy k žádné dopravní nehodě či jiné nepříjemné události.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Břeclavska