Opilý motorkář ignoroval policejní hlídku

12.10.2018
Ilustrační foto
Ve čtvrtek 4. října jsme od městských strážníků z Břeclavi převzali informaci, že dopadli cizince, který řídil motocykl, i když má vysloven zákaz řízení. Ukázalo se, že 59letý muž se snažil hlídce městské policie ujíždět, ale jeho snaha byla marná.

Muži zákona navíc zjistili, že důvodem jeho ujíždění byl nejen platný zákaz řízení, ale také pozitivní zkouška na alkohol. Na displeji se objevil výsledek 1,72 promile alkoholu v dechu. Cizinec dlouho nezapíral a doznal, že si před jízdou dopřál několik piv. Pak již putoval na policejní služebnu.

V současné době mu bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a také z maření úředního rozhodnutí. Spisový materiál poputuje na Okresní státní zastupitelství Břeclav k vypracování návrhu na potrestání.

Policisté v souvislosti s tímto případem varují řidiče, aby před jízdou a během jízdy nekonzumovali žádný alkohol ani jinou návykovou látku. Návykové látky nepatří za volant ani za řídítka motocyklu. Ovšem, jak je patrné z popsaného případu, někteří řidiči jsou stále nepoučitelní.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Břeclavska